Badanie stanu murawy, oszacowanie kosztów pielęgnacji

raport

Nasza analiza jest bezpłatna. Podczas tej usługi jeden z naszych wykwalifikowanych pracowników sprawdza stan murawy, pobiera jej próbkę i dostarcza pisemny raport zawierający opis jej stanu. Tym samym doradza dalszy tok postępowania, który ma na celu poprawę stanu trawnika. Przedstawia także kosztorys poszczególnych usług. Pragniemy poinformować, że NIE ZOBOWIĄZUJE TO DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG. Wybór należy do Ciebie.

ELEMENTY DARMOWEGO RAPORTU Z BADANIA STANU MURAWY
WIEK MURAWY

Wiek murawy w dużym stopniu obciąża ją różnego rodzaju chorobami oraz wpływa na jej ogólną słabą kondycję. Im starszy trawnik, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia
w jego strukturach zwarcia i wysokiego poziomu strzechy.

MODEL KOSIARKI

Dzięki udzieleniu nam informacji na temat stosowanej na danym trawniku kosiarki, możemy ustalić niejednokrotnie przyczyny złej kondycji murawy. Często używanie niewłaściwej maszyny do pielęgnacji trawnika jest powodem pojawienia się uschniętych końcówek traw i mchu, a także nierówności.

WCZEŚNIEJSZE ZABIEGI ODŻYWIAJĄCE MURAWĘ

Pojawienie się trudnych do usunięcia chwastów przestaje być problemem, gdy nasz konsultant otrzyma informację na temat poprzednich sposobów odżywiania. Dzięki temu można będzie także ustalić dalsze postępowanie odnośnie odżywiania murawy.

TYPY TRAW

Z uwagi na to, że istnieje wiele gatunków traw, nasz ekspert rozpoznając różne jej typy jest w stanie ocenić jakie są możliwości danego trawnika i jak stworzyć idealne warunki do wzrostu dla danej murawy.

ROZPOZNAWANIE CHWASTÓW TRUDNYCH I POSPOLITYCH

Podczas badania stanu murawy nasza firma jest w stanie rozpoznać zarówno często spotykane chwasty, takie jak: stokrotki, mniszki lekarskie, babki, itp., jak i te, które spotykane są rzadziej, takiej jak: skrzyp czy przetacznik. Do usunięcia tych „nieproszonych gości” potrzeba specjalnej, powtarzalnej technologii.

OCENA POZIOMU ZARASTANIA MURAWY

Ten wyznacznik pozwoli nam ocenić jak bardzo zachwaszczony jest Twój trawnik. Nie ma jednak powodów do zmartwień! Im więcej jest chwastów, tym bardziej zaskakujący jest efekt końcowy odchwaszczania.

OPINIA NA TEMAT OBECNOŚCI MCHU

Mech to jeden z najczęściej pojawiających się powodów do zmartwień naszych klientów. Proces polegający na ocenie obecności ilości mchu w murawie pozwoli nam ustalić jak najlepszy przebieg pielęgnacji w Twoim ogrodzie.

OPINIA DOTYCZĄCA WYSTĘPOWANIA STRZECHY POWIERZCHNIOWEJ

Strzecha powierzchniowa to nic innego, jak warstwa zalegającej na murawie materii organicznej ( zbutwiałe liście, ścięta trawa itp.). To właśnie ta warstwa jest przyczynkiem do powstawania mchu. Usuwanie jej za pomocą grabi, czy wideł, nie jest wystarczające. W przypadku, gdy warstwa strzechy powierzchniowej jest duża proponujemy specjalistyczny zabieg, który pozwoli się jej pozbyć. Zachęcamy do skorzystania z wertykulacji.

OPINIA DOTYCZĄCA WYSTĘPOWANIA STRZECHY PODPOWIERZCHNIOWEJ

Struktura strzechy podpowierzchniowej jest bardzo podobna do struktury strzechy powierzchniowej. Z tą jednak różnicą, że w podpowierzchniowej obecna jest zbita masa lub strzecha tuż pod powierzchnią gleby. W przypadku występowania tego rodzaju strzechy utrudniony jest dostęp powietrza i substancji odżywczych do niższych warstw murawy, a co za tym idzie do korzeni traw. Trawnik borykający się z tym problemem ma korzenie bardzo wysoko, przez co są one bardzo słabe i narażone na uszkodzenia mechaniczne. W tym przypadku grabienie i próby usunięcia tej strzechy przy pomocy różnego rodzaju noży nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Mr. Green Grass proponuje napowietrzanie gleby, jako najskuteczniejszą metodę prowadzącą do pozbycia się strzechy podpowierzchniowej murawy.

PROFIL GLEBY

Struktura gleby ma wpływ na wygląd i kondycję Twojego trawnika. Aby nie popełnić żadnego błędu i niczego nie ominąć, nasz wykwalifikowany pracownik pobierze próbkę gleby z Twojego ogrodu, abyśmy mogli określić jej typ. Każdy trawnik jest inny, tak samo jak gleba, na jakiej rośnie. Większość nowopowstałych trawników znajduje się na podobnym typie gleby, ale aby mieć pewność zbadamy to!

GĘSTOŚĆ GLEBY

Zbadamy jak bardzo zwarta lub rozrzedzona jest gleba w Twoim ogrodzie. Im bardziej jest ona zbita, tym mniejszy jest dostęp wody, powietrza i substancji odżywczych do jej wnętrza, a co za tym idzie, tym słabszy jest trawnik. W takim przypadku nasza firma zaleca skorzystanie z zabiegu napowietrzania trawnika.

KIEDY NAPOWIETRZAĆ GLEBĘ?

W oparciu o długoletnią praktykę, nasza firma jest w stanie ocenić jaki trawnik wymaga napowietrzenia. W zależności od tego z jak poważnym problemem boryka się trawnik, zalecimy napowietrzanie natychmiast lub w późniejszym terminie. Ocenimy też, czy zachodzi konieczność przeprowadzenia tego zabiegu.

KIEDY PRZEPROWADZAĆ ZABIEG WERTYKULACJI?

Zalecenie wertykulacji stosuje się w momencie, gdy nasza firma zauważy i zidentyfikuje problemy z jakimi boryka się murawa. Często przy zjawisku obecności strzechy powierzchniowej zaleca się wertykulację.

CHOROBY TRAWNIKA

Często nasi klienci martwią się obecnością na trawniku przebarwień. Mogą być one spowodowane różnego rodzaju chorobami, którym możemy zaradzić. Złe odżywienie trawnika również przyczynia się do jego kiepskiej kondycji. W takim przypadku należy podjąć kompleksowe działania, które mają na celu polepszenie jego stanu.

INSEKTY

Insekty także wpływają na zły stan Twojego ogrodu. Mr Green Grass poradzi sobie i z tym problemem! Zadbamy o Twój trawnik kompleksowo.

INNE PRZYCZYNY SŁABEJ KONDYCJI TRAWNIKA

Istnieje wiele innych, niezależnych przyczyn złego stanu murawy. Duża ilość drzew, zacienienie, czy złe warunki klimatyczne także wpływają na kondycję trawnika. Nasz ekspert określi przyczyny złego stanu ogrodu i indywidualnie omówi sposoby rozwiązania tych problemów z naszym klientem.

JAK KRÓTKI POWINIEN BYĆ MÓJ TRAWNIK?

Bardzo często trawnik koszony jest zbyt krótko. Wygląda wówczas jak pole golfowe lub podłoże do gry w Bocce. Niestety trawnik, który rośnie wkoło domu i ma cieszyć oko domowników nie będzie wystarczająco odżywiony i zdrowy przy tak krótkim koszeniu. Natomiast mech, który jest niepożądanym gościem na Twoim trawniku, będzie bardzo zadbany i to on będzie stanowił dominantę w Twoim ogrodzie. Nasza firma podpowie klientom na jaką wysokość kosić trawę, aby pozbyć się mchu i w prawidłowy sposób zadbać o murawę.

trawnik
trawnik
trawnik
trawnik
trawnik
trawnik
trawnik
trawnik
trawnik
trawnik
trawnik
trawnik

Bezpłatna Analiza Trawnika

Zamów analizę

Nie ma żadnego zobowiązania do późniejszego skorzystania
z usług Mr.GreenGrass!