Jak zadbać o płytę boiska sportowego?

Na dobrą grę piłkarzy duży wpływ ma świetna kondycja boiska sportowego. niestety, większość polskich boisk ma liczne nierówności, jest zachwaszczona, ziemia jest zbita, a drenaż nieodpowiedni.

OFERTA DLA OŚRODKÓW SPORTOWYCH

Dobre warunki sportowe to połowa sukcesu! Piłkarze, którzy trenują na równej i zadbanej murawie mają większe szanse na zwycięstwo!
Większość polskich boisk ma liczne nierówności, jest zachwaszczona, ziemia jest zbita, a drenaż nieodpowiedni. Przyczynia się to do licznych kontuzji, a nawet zmienia tor podanej piłki. Błędne jest twierdzenie, że boiska sportowe wystarczy od czasu do czasu kosić i ubijać walcem.
Dbanie w sposób profesjonalny o nawierzchnię boiska to szereg zabiegów przeprowadzanych przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Wyspecjalizowany sprzęt, wiedza naszych ekspertów, najlepszej jakości materiały i odpowiedni termin wykonania zabiegów to klucz do zwycięstwa!

W trosce o warunki panujące na polskich boiskach nasza firma otworzyła dział: Mr. Green Grass Sport. Staramy się, aby dzięki naszej wiedzy, doświadczeniu i uczciwej pracy, piłkarze narodowi trenowali w jak najlepszych warunkach. Nasza firma posiada wyspecjalizowany sprzęt, najwyższej jakości środki do pielęgnacji boisk oraz doskonałych fachowców. Dzięki temu stajemy się liderem na polskim rynku!

Każde boisko, czy stadion sportowy posiada własną charakterystykę murawy. Zależy ona w dużej mierze od gatunków traw rosnących na danym boisku, a także od częstotliwości użytkowania go. Proponujemy analizę składu fizycznego i chemicznego murawy, co pozwoli nam wykonać indywidualny program pielęgnacyjny dla każdego obiektu sportowego.

Niewłaściwa pielęgnacja boiska lub jej całkowity brak, przyczynia się do złej kondycji murawy, a nawet do jej całkowitego wyniszczenia.

    Najczęstsze przyczyny złej kondycji murawy obiektów sportowych:

  • Używanie do pielęgnacji nawozów rolniczych, zamiast specjalistycznych,
  • Zły drenaż, powodujący magazynowanie wody w murawie, co wpływa negatywnie na grę. Zbyt twarda, zbita ziemia, która uniemożliwia przedostawanie się wody do korzeni, a zarazem wpływa destrukcyjnie na kanaliki powietrza. Jest to bezpośrednia przyczyna płytkiego umiejscowienia korzeni traw.

Płyta boiska jest bardzo intensywnie użytkowana. Dlatego należy zadbać o jej najwyższą jakość. Boisko, które nie jest w odpowiedni sposób pielęgnowane, szybko zniszczy się, pojawią się nierówności i braki w murawie. Nawierzchnia, która jest zbyt twarda sprzyja powstawaniu kontuzji, a znajdujące się w niej płytkie korzenie powodują niską przyczepność butów piłkarskich.

kopniecie_pilki

GDZIE STOSOWANE SĄ UŻYWANE PRZEZ NAS NAWOZY?

Amica Wronki
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok SSA
Legia Warszawa
MKS Cracovia
Ruch Chorzów
Widzew Łódź
Zagłębie Lublin SSA

pilkarz

Nienaganny stan boiska sportowego to jeden w ważniejszych czynników mających wpływ na dobrą grę. Nierówna nawierzchnia, zachwaszczona i zaniedbana murawa, zły drenaż i ogólna, słaba kondycja boiska nie pomogą naszym piłkarzom zwyciężać!

Bezpłatna Analiza Trawnika

Zamów analizę

Nie ma żadnego zobowiązania do późniejszego skorzystania
z usług Mr.GreenGrass!