Zabiegi wykonywane na boiskach syntetycznych

PIELĘGNACJA BOISKA SYNTETYCZNEGO

Nasza firma dysponuje specjalistycznym sprzętem, wykwalifikowanymi ludźmi, wysokiej jakości środkami i materiałami do pielęgnacji syntetycznego boiska. Przeprowadzenie analizy stanu płyty boiska umożliwi nam dostosowanie planu pielęgnacji do indywidualnych potrzeb obiektu.

GDZIE WYKONUJEMY USŁUGI?

Nasza firma wykonuje pielęgnację boisk syntetycznych na terenie całej Polski
W JAKI SPOSÓB MR. GREEN GRASS – SPORT OPIEKUJE SIĘ NAWIERZCHNIAMI SYNTETYCZNYMI?
Oferta renowacji boisk z murawą syntetyczną obejmuje:

ROZLUŹNIANIE MATERIAŁU DO WYPEŁNIANIA

Aby poprawić przepuszczalność płyty należy rozluźnić materiał do wypełniania. Zabieg ten przeprowadza się w okresie wzmożonego użytkowania boiska, kiedy to wzrasta możliwość spalania włókien. Dzięki temu zabiegowi materiał do wypełniania zarówno, w postaci granulatu gumowego, jak i piasku kwarcowego, zostaje rozluźniony.

rozluznianie

OCZYSZCZANIE

Stuprocentowe usuwanie liści, zanieczyszczeń i zalegającej materii organicznej jest możliwe tylko w przypadku użycia specjalistycznych maszyn. Stosowanie dmuchawy do liści usunie zanieczyszczenia tylko z górnej partii boiska, zaś granulat pozostanie brudny. Zanieczyszczenia, które pozostały w granulacie, szybko przedostaną się do niższych warstw i utwardzą boisko. Stwarza to środowisko, w którym nietrudno o kontuzję, a gra staje się nieprzyjemna.
Mr. Green Grass – Sport czyści nawierzchnię specjalną maszyną z obrotową szczotką. Usuwa ona zanieczyszczenia zarówno z powierzchni, jak i z górnej części płyty. Dzięki mechanizmowi przesiewającemu, zebrany surowiec podlega procesowi filtracji i oczyszczony materiał do wypełniania na nowo rozprowadza się na nawierzchni.

czyszczenie

SZCZOTKOWANIE

Aby rozprostować i odświeżyć włókna maty, a także rozluźnić górną warstwę granulatu, nasza firma wykonuje zabieg szczotkowania. Pomaga on usprawnić system napowietrzania i odprowadzania wody, a także pozytywnie wpływa na wygląd boiska.
Konserwacja i czyszczenie boiska, powinny odbywać się średnio 4 razy w roku.

szczotkowanie2

UZUPEŁNIANIE WARSTWY GRANULATU

Aby boisko syntetyczne pozostawało w dobrej kondycji, należy pamiętać o uzupełnianiu granulatu. Warstwa do wypełniania powinna być nanoszona przy pomocy specjalnego urządzenia.
Obszary boiska, które są użytkowane intensywniej (strefy podbramkowe i narożniki) powinny być kontrolowane regularnie pod kątem uzupełniania granulatu.
Jeżeli miejsca z ubytkami granulatu są niewielkie, można go uzupełnić ręcznie, bez specjalistycznego urządzenia.

uzupelnianie

przed-i-po

Bezpłatna Analiza Trawnika

Zamów analizę

Nie ma żadnego zobowiązania do późniejszego skorzystania
z usług Mr.GreenGrass!